מקומות קדושים

צפת היא אחת מארבעת הערים הקדושות לדת היהודית ובין הסמטאות המהממות אפשר להיחשף להמון אתרי קדושה שמעניקים לעיר את הצביון היהודי, הרוחני הייחודי שלה.

בית הכנסת האר״י – נקרא על שמו של רבי יצחק אשכנזי לוריא וממוקם בסמוך לרחבת כיכר המגינים. זה המקום שבו היה מקבל האר״י את שבת המלכה. לאחר שנהרס המבנה ברעידת האדמה ב-1837 בנו אותו מחדש. לוריא היה מגדול מקובלי צפת במאה ה-16 ואבי תורת הקבלה. למעשה יש שני בתי כנסת על שמו, השני ממוקם בכניסה לבית הקברות העתיק. ניתן לרדת לקברו של הצדיק לאורך כל היום ובלילה המון אנשים טובלים במקווה שמתחת לבית הכנסת. המקווה מלא במי מעיין טהורים ויש המאמינים כי טבילה בו היא סגולה לפוריות.

בית הכנסת אבוהב – אחד מאתרי הקדושה החשובים בישראל. מבנה ייחודי המעוטר בציורי קיר, כתרי קדושה, כלי נגינה וארונות קודם מרשימים.

בית אוצר הסת״ם – לא בדיוק מקום קדוש אבל כן מתקשר לסמליות הדת היהודית והמסורת. מבנה ייחודי הממוקם על הפסגה של הר כנען. מפגש וירטואלי עם סופר סת״ם במצרים העתיקה, מגוון של מיצרים בטכנולוגיה אינטרקטיבית ובתל מימד, סיור המגלה את ההיסטוריה של כתיבת ספרי תורה מאפיינים את המקום שהוקם רק לפני מספר שנים בודדות.

בית הקברות העתיק של העיר – כאן קבורים רבים מקדושי היהדות וחכמי ישראל ביניהם רבי משה קורדובירו, רבי יוסף קארון, רבי יוסף בירב, רבי פנחס בן יאיר ועוד…